Medizin Preloader
/

OLIVENÖL KUJDESI PËR FYTYRË Për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme 50ml

2,110.00 L

Hidratues, ushqyes i thellë, mbron lëkurën nga faktorët agresiv të jashtëm;

Mbron lëkurën nga kushtet e këqija klimaterike dhe peelingu.

Formulim i pasur me vaj ulliri, vaj avokadoje,vaj bajame të cilët rikthejne filmin hidro-lipidik dhe forcojnë funksionin mbrojtes të epidermës.

Rekomandohet  : Për lëkurë të thatë dhe te ndjeshme.

Brands:: Medipharma

Përshkrimi

Përdorim i përditshëm-Mirëmbajtje e përditshme

Informacion mbi produktin:Vaji i ullirit i presuar në të ftohtë, i kultivuar dhe prodhuar sipas kushteve më optimale të një klimë mesdhetare i ruan të gjitha cilësitë dhe është i pasur me vitaminë A dhe vitaminë E.

Prej tij është krijuar Olivenol Facial Care, i cili rigjeneron dhe hidraton thellësisht lëkurat e thata.

Aplikojeni çdo ditë pas pastrimit në fytyrë, qafë dhe dekolte.

Vecoritë

 • Përthithet shpejt dhe nuk yndyros lëkuren
 • Ideal si bazë make-upi
 • I përshtatshëm për lëkura të thata dhe të ndjeshme

Përbërësit

Aqua, Peg-8 Beeswax, Olea Europaea Fruit Oil, Triticum Vulgare Germ Oil, Persea, Gratissima Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycerin, Methylpropanediol, Parfum, Caprylyl Glycol, Carbomer, Disodium Edta, Phenylpropanol, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide, Linalool, Limonene, Citronellol, Eugenol, Benzyl Salicylate, Geraniol

Dermatologjikisht i testuar dhe i certifikuar.

ÇFARË E BËN LINJËN OLIVENÖL KAQ TË VEÇANTË?

Për ta zbuluar, duhet të shkojmë atje ku e ka origjinën përbërësi i tij më i rëndësishëm: Në Itali, larg turizmit dhe ritmit modern të shpejtë. Klima e ngrohtë mesdhetare ka qenë gjithmonë ideale për rritjen e ullinjve. Kjo pasuri e mrekullueshme natyrore është baza për një nga vajrat më të mirë të ullirit.

Edhe sot, korrja e ullirit është punë e vërtetë manuale në shumë rajone. Të korrat fillojnë me vendosjen e rrjetave speciale. Ullinjtë mblidhen nga degët me dorë me shkopinj ose me korrës.

Pas korrjes, fillon një garë me kohën: për të mbrojtur përbërësit e shumtë të ullirit, ata duhet të shtypen në të njëjtën ditë. Së pari lahen ullinjtë. Gjatë procesit të përzierjes gjysmë ore, masa e ullirit bëhet gjithnjë e më e yndyrshme. Lëngu që rezulton më pas ndahet në ujë dhe vaj në një centrifugë. Ajo që mbetet është vaji intensivisht i gjelbër, i pastër dhe i vlefshëm i klasit të parë “ekstra të virgjër” të cilësisë më të lartë.

Një pjesë e arit të gjelbër tani është në rrugën e saj për në Gjermani, ku Dr. Theiss Naturwaren bën të mundur serinë e suksesshme të kujdesit për vajin e ullirit.

 

Get 30% off your first purchase

X
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare
0
  0
  Shporta juaj
  Zbrazë ShportënButoni i Shportës