Medizin Preloader

PARASOFTIN Çorape peeling

899.00 L

Parasoftin piling çorape janë zgjidhja më inovative për kujdesin e lëkurës dhe kujdesit të shputave të këmbëve.

Përbërësit e parasoftin depërtojnë dhe zbusin shtresën e ashpërsuar të epidermës duke kryer piling (grryerje) dhe duke mënjanuar kallot. Acidet AHA/BHA në mënyrë efikase ekfsoljojnë lëkurën në thellësi dhe nxisin rigjenerimin e lëkurës. Kompleksi i ekstrakteve bimore si kaktusi, dardha, limoni, rrushi dhe anasi por dhe urea dhe analtonina hidratojnë lëkurën e thatë dhe ndihmojnë në rigjenerimin e lëkurës, do e zbusin atë dhe qetësojne. Përbërësit e produktit janë përzgjedhur me kujdes dhe vëmëndje në atë mënyrë që të sigurohet hidratim intensiv i këmbëve, duke i dhënë lëkurës pamje të lëmuar, të rregullt dhe të butë.

900169
Brands:: Pharmatheiss
Brands

Përshkrimi

Parasoftin çorape peeling janë zgjidhja më inovative për kujdesin e lëkurës dhe kujdesit të shputave të këmbëve.

Përbërësit e parasoftin depërtojnë dhe zbusin shtresën e ashpërsuar të epidermës duke kryer peeling (grryerje) dhe duke mënjanuar kallot. Acidet AHA/BHA në mënyrë efikase eksfoliojnë lëkurën në thellësi dhe nxisin rigjenerimin e lëkurës. Kompleksi i ekstrakteve bimore si kaktusi, dardha, limoni, rrushi , ananasi por edhe urea ,analtonina te cilat hidratojnë lëkurën e thatë dhe ndihmojnë në rigjenerimin e lëkurës, do e zbusin atë dhe qetësojne. Përbërësit e produktit janë përzgjedhur me kujdes dhe vëmëndje në atë mënyrë që të sigurohet hidratim intensiv i këmbëve, duke i dhënë lëkurës pamje të lëmuar, të rregullt dhe të butë.

Rezultatet e para të eleminimit të shtresave të ashpra të epidermës janë të dukshme deri në 7 ditë nga momenti i aplikimit te parë të produktit. Një pamje e rregullt e shputave të këmbëve mund të pritet pas 2 deri 3 javësh. Personat deri në moshën 16- vjeç nuk duhet ta përdorin.

Proçedura e aplikimit:

 1. Largoni ngjyrën e lyer nga thonjte dhe bizhuteritë nga këmbët dhe nyjat para aplikimit.
 2. Priteni me kujdes paketimin e lëngut dhe përhapeni atë në mënyrë të barabartë nëpër çorape.
 3. Vishini çorapet dhe mbajini ato për 60-90 minuta. Për lehtësi dhe komoditet, vishni çorapet e holla sipër.
 4. Shpëlani tërësisht këmbët me ujë dhe sapun pas aplikimit

Paralajmërim:

Produkti është i dedikuar posaçërisht për aplikim në këmbë. Nuk duhet aplikuar në pjesët e tjera të trupit. Përdoreni produktin menjëherë pas hapjes së paketimit. Hidheni produktin pas aplikimit. Produkti është I dedikuar për vetëm një aplikim. Nuk duhet përdorur në thonj të lyer me ngjyrë (thonj klasik, akrilik/hybrid, të ngjitur). Produkti duhet përdorur sipas udhëzimit. Sipas nevojës, proçedura mund të përsëritet pas 30 ditësh nga aplikimi I parë dhe jo më herët. Përdorimi në lëkurë të irrituar, të ndjeshme apo lëkurë të dëmtuar duhet të shmanget. Mos e përdorni nëse jeni të ndjeshëm në ndonjerin prej përbërësve të produktit. Para aplikimit, vendosni një sasi të vogël te substancës në lëkurë për të eleminuar mundësinë e reaksionit alergjik. Në rast se paraqitet ndonjë reaksion në formë irritimi, kruarje apo skuqje në lëkurë, përdorimi dhe aplikimi I produktit duhet të ndërpritet. Produkti duhet të ruhet në pakëtimin original në temperaturë dhome larg dritës dhe nxehtësisë. Të ruhet larg kontaktit me fëmijët.

Nuk duhet të përdoret në pacientë me diabet, myk apo ekzemë. Shmangni kontaktin me sytë dhe mukozën. Në rast kontakti me sytë dhe mukozën, shpëlani me sasi të madhe të ujit. Në rast të acarimit, irritimit në formë të pickimit apo djegies, kruarjes apo skuqjes në vendin e aplimit, ndërpriteni përdorimin e produktit.

Get 30% off your first purchase

X
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare
0
  0
  Shporta juaj
  Zbrazë ShportënButoni i Shportës