Medizin Preloader
Sold out
/

OLIVENÖL KUJDESI I BUZËVE 4,8g

580.00 L

Informacion mbi produktin

Buzët e thata dhe të brishta kërkojnë një përkujdes të veçantë. Olive Oil Lip Care Stick mbron në mënyrë optimale dhe zbut buzët tuaja me anë të vajit të ullirit te presuar në të ftohtë, vitaminës E dhe vajit të mentes.

S’ka stok

Brands:: Medipharma

Përshkrimi

Informacion mbi produktin: Buzët e thata dhe të brishta kërkojnë një përkujdes të veçantë. Olive Oil Lip Care Stick mbron në mënyrë optimale dhe zbut buzët tuaja me anë të vajit të ullirit te presuar në të ftohtë, vitaminës E dhe vajit të mentes.

Rezultati: Buzë të buta dhe të hidratuara

Menyra e aplikimit: Aplikohet në buzë në formen e buzëkuqit disa herë në ditë

Vecorite

 • Zbut buzët me përbërës natyralë
 • Pa vajra mineralë
 • Pa dyllë dhe pa ndjesinë e ngjitjes

Perberesit

 • Ethylhexyl Stearate, Ricinus Communis Seed Oil, Synthetic Beeswax, Hydrogenated Palm Oil, Cera Alba, Olea Europaea Fruit Oil, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Butyrospërmum Parkii Butter, Tocopheryl Acetatë, Mentha Piperita Oil, Ascorbyl Palmitatë, Lecithin, Limonënë, Tocopherol.

Dermatologjikisht i testuar dhe i certifikuar.

ÇFARË E BËN LINJËN OLIVENÖL KAQ TË VEÇANTË?

Për ta zbuluar, duhet të shkojmë atje ku e ka origjinën përbërësi i tij më i rëndësishëm: Në Itali, larg turizmit dhe ritmit modern të shpejtë. Klima e ngrohtë mesdhetare ka qenë gjithmonë ideale për rritjen e ullinjve. Kjo pasuri e mrekullueshme natyrore është baza për një nga vajrat më të mirë të ullirit.

Edhe sot, korrja e ullirit është punë e vërtetë manuale në shumë rajone. Të korrat fillojnë me vendosjen e rrjetave speciale. Ullinjtë mblidhen nga degët me dorë me shkopinj ose me korrës.

Pas korrjes, fillon një garë me kohën: për të mbrojtur përbërësit e shumtë të ullirit, ata duhet të shtypen në të njëjtën ditë. Së pari lahen ullinjtë. Gjatë procesit të përzierjes gjysmë ore, masa e ullirit bëhet gjithnjë e më e yndyrshme. Lëngu që rezulton më pas ndahet në ujë dhe vaj në një centrifugë. Ajo që mbetet është vaji intensivisht i gjelbër, i pastër dhe i vlefshëm i klasit të parë “ekstra të virgjër” të cilësisë më të lartë.

Një pjesë e arit të gjelbër tani është në rrugën e saj për në Gjermani, ku Dr. Theiss Naturwaren bën të mundur serinë e suksesshme të kujdesit për vajin e ullirit.

 

Get 30% off your first purchase

X
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare
0
  0
  Shporta juaj
  Zbrazë ShportënButoni i Shportës