Medizin Preloader
/

OLIVENÖL KUJDESI I DUARVE 100ml

880.00 L

Olivenol Hand Care Balm-Kujdesi për lëkurat e ndjeshme e të thata të duarve me vaj ulliri të presuar në të ftohtë dhe qumësht Bajamesh.Vaji i ullirit i presuar në të ftohtë ruan vlerat dhe ka veti ushqyese për lëkurën ndërsa vaji i bajameve dhe proteinat e qumështit të bajameve mbrojnë dhe rigjenerojnë lëkurën.

Përkujdesje Mesdhetare, me një arome delikate dhe teksturë kremoze.

Brands:: Medipharma

Përshkrimi

Olivenöl Hand Care Balm-Kujdesi për lëkurat e ndjeshme e të thata të duarve me vaj ulliri të presuar në të ftohtë dhe qumësht Bajamesh.Vaji i ullirit i presuar në të ftohtë ruan vlerat dhe ka veti ushqyese për lëkurën ndërsa vaji i bajameve dhe proteinat e qumështit të bajameve mbrojnë dhe rigjenerojnë lëkurën.

Përkujdesje Mesdhetare, me një arome delikate dhe teksturë kremoze.

Menyra e aplikimit: Aplikojeni disa herë në ditë në duar sipas nevojave,

VEÇORITË: Mbron duart nga agjentët irritues dhe tharës.

Ushqen dhe zbut lëkurën e duarve. Rigjeneron lëkurën e thatë dhe të dëmtuar të duarve.

Perberesit

Aqua, Olea Europaea Fruit Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Caprylyl/Capryl Glucoside, Polyisobutënë, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl/Taurate Copolymer, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Parfum, Phenoxyethanol, Hydrolyzed Milk Protein, Helianthus Annuus Seed Oil, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Lactis Lipida, Prunus Amygdalus Dulcis Flower Extract, Sodium Cetëaryl Sulfate, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Benzyl Alcohol

Dermatologjikisht i testuar dhe i certifikuar.

ÇFARË E BËN LINJËN OLIVENÖL KAQ TË VEÇANTË?

Për ta zbuluar, duhet të shkojmë atje ku e ka origjinën përbërësi i tij më i rëndësishëm: Në Itali, larg turizmit dhe ritmit modern të shpejtë. Klima e ngrohtë mesdhetare ka qenë gjithmonë ideale për rritjen e ullinjve. Kjo pasuri e mrekullueshme natyrore është baza për një nga vajrat më të mirë të ullirit.

Edhe sot, korrja e ullirit është punë e vërtetë manuale në shumë rajone. Të korrat fillojnë me vendosjen e rrjetave speciale. Ullinjtë mblidhen nga degët me dorë me shkopinj ose me korrës.

Pas korrjes, fillon një garë me kohën: për të mbrojtur përbërësit e shumtë të ullirit, ata duhet të shtypen në të njëjtën ditë. Së pari lahen ullinjtë. Gjatë procesit të përzierjes gjysmë ore, masa e ullirit bëhet gjithnjë e më e yndyrshme. Lëngu që rezulton më pas ndahet në ujë dhe vaj në një centrifugë. Ajo që mbetet është vaji intensivisht i gjelbër, i pastër dhe i vlefshëm i klasit të parë “ekstra të virgjër” të cilësisë më të lartë.

Një pjesë e arit të gjelbër tani është në rrugën e saj për në Gjermani, ku Dr. Theiss Naturwaren bën të mundur serinë e suksesshme të kujdesit për vajin e ullirit.

 

Get 30% off your first purchase

X
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare
0
  0
  Shporta juaj
  Zbrazë ShportënButoni i Shportës