Medizin Preloader
Sold out
/

OLIVENÖL Krem nate (night cream) 50ml

2,110.00 L

Olivenöl Krem specifik për natën i cili ushqen lekurën dhe lufton shenjat e plakjes. Formulimi, i pasuruar me vaj jojoba, gjalp shea,panthenol ndihmon lekurën gjatë fazës rigjeneruese të natës.Falë përmbajtjes me vaj ulliri e mbron lëkurën nga tharja dhe e lë atë të butë dhe të hidratuar.

S’ka stok

Brands:: Medipharma

Përshkrimi

Mënyra e aplikimit: Aplikohet rregullisht çdo natë pas pastrimit të fytyrës, qafës dhe dekoltesë duke e masazhuar lehtë me majat e gishterinjve deri në përthithje.

Informacion mbi produktin: Rigjeneroni lëkurën me Olivenöl Night Care Cream. Kombinimi I vajit të ullirit të presuar në të ftohtë me ceramide ushqen lëkurën gjatë fazës rigjeneruese të natës. Në të njëjtën kohë mbron lëkurën nga tharja dhe përmirëson pamjen dhe elasticitetin e lëkurës. Lëkura ndjehet e butë dhe plot shkëlqim në mëngjes.

Vecoritë

 • Ideale për lëkura të thata dhe shumë të thata

Përbërësit

Aqua, Diethylhexyl Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Olea Europaea Fruit Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Glycerin , Cera Alba, Butyrospërmum Parkii Butter, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hydrogenated Castor Oil , Panthenol, Parfum , Tocopheryl Acetate, Sodium Chloride, Sodium Lauroyl Lactylate , Retinyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol , Helianthus Annuus Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Ceramide Np , Ceramide Ap, Phytosphingosine, Cholesterol, Carbomer, Xanthan Gum , Ceramide Eop, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol, Linalool, Citronellol, Limonene, Benzyl Salicylate, Eugenol, Geraniol, Ci 75810

Dermatologjikisht i testuar dhe i certifikuar.

ÇFARË E BËN LINJËN OLIVENÖL KAQ TË VEÇANTË?

Për ta zbuluar, duhet të shkojmë atje ku e ka origjinën përbërësi i tij më i rëndësishëm: Në Itali, larg turizmit dhe ritmit modern të shpejtë. Klima e ngrohtë mesdhetare ka qenë gjithmonë ideale për rritjen e ullinjve. Kjo pasuri e mrekullueshme natyrore është baza për një nga vajrat më të mirë të ullirit.

Edhe sot, korrja e ullirit është punë e vërtetë manuale në shumë rajone. Të korrat fillojnë me vendosjen e rrjetave speciale. Ullinjtë mblidhen nga degët me dorë me shkopinj ose me korrës.

Pas korrjes, fillon një garë me kohën: për të mbrojtur përbërësit e shumtë të ullirit, ata duhet të shtypen në të njëjtën ditë. Së pari lahen ullinjtë. Gjatë procesit të përzierjes gjysmë ore, masa e ullirit bëhet gjithnjë e më e yndyrshme. Lëngu që rezulton më pas ndahet në ujë dhe vaj në një centrifugë. Ajo që mbetet është vaji intensivisht i gjelbër, i pastër dhe i vlefshëm i klasit të parë “ekstra të virgjër” të cilësisë më të lartë.

Një pjesë e arit të gjelbër tani është në rrugën e saj për në Gjermani, ku Dr. Theiss Naturwaren bën të mundur serinë e suksesshme të kujdesit për vajin e ullirit.

 

Get 30% off your first purchase

X
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare
0
  0
  Shporta juaj
  Zbrazë ShportënButoni i Shportës