Medizin Preloader
Sold out
/

OLIVENÖL KREMI I SYVE 15ml

2,730.00 L

Përkujdesje sensitive për zonën përreth syve me kombinime të vajit të ullirit të presuar në të ftohtë, rrënjët e trëndafilit dhe kafeinë.

Përdorimi në mënyrë të rregullt redukton rrudhat, rrathët e zinj dhe qeskat poshtë syve.

S’ka stok

Brands:: Medipharma

Përshkrimi

Përkujdesje sensitive për zonën përreth syve me kombinime të vajit të ullirit të presuar në të ftohtë, rrënjët e trëndafilit dhe kafeinë. Përdorimi në mënyrë të rregullt redukton rrudhat, rrathët e zinj dhe qeskat poshtë syve.

Aplikimi: Aplikohet çdo ditë në mëngjes dhe në darkë pas pastrimit të fytyrës dhe përhapet lehtësisht në zonën rreth syve. Shmangni kontaktin me sytë.

VEÇORITË

 • Për lëkura të ndjeshme në zonën përreth syve

PËRBËRËSIT

 • Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Olus Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Panthenol, Hydrolyzed Milk Protëin, Pentylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Caprylyl Glycol, Caffeine, Lecithin, Helianthus Annuus Seed Oil, Rhodiola Rosea Root Extract, Salicyloyl Phytosphingosine, Algae Extract, Sodium Hyaluronatë, Tocopherol, Escin, Alcohol, Potassium Phosphatë, Citric Acid

Dermatologjikisht i testuar dhe i certifikuar.

ÇFARË E BËN LINJËN OLIVENÖL KAQ TË VEÇANTË?

Për ta zbuluar, duhet të shkojmë atje ku e ka origjinën përbërësi i tij më i rëndësishëm: Në Itali, larg turizmit dhe ritmit modern të shpejtë. Klima e ngrohtë mesdhetare ka qenë gjithmonë ideale për rritjen e ullinjve. Kjo pasuri e mrekullueshme natyrore është baza për një nga vajrat më të mirë të ullirit.

Edhe sot, korrja e ullirit është punë e vërtetë manuale në shumë rajone. Të korrat fillojnë me vendosjen e rrjetave speciale. Ullinjtë mblidhen nga degët me dorë me shkopinj ose me korrës.

Pas korrjes, fillon një garë me kohën: për të mbrojtur përbërësit e shumtë të ullirit, ata duhet të shtypen në të njëjtën ditë. Së pari lahen ullinjtë. Gjatë procesit të përzierjes gjysmë ore, masa e ullirit bëhet gjithnjë e më e yndyrshme. Lëngu që rezulton më pas ndahet në ujë dhe vaj në një centrifugë. Ajo që mbetet është vaji intensivisht i gjelbër, i pastër dhe i vlefshëm i klasit të parë “ekstra të virgjër” të cilësisë më të lartë.

Një pjesë e arit të gjelbër tani është në rrugën e saj për në Gjermani, ku Dr. Theiss Naturwaren bën të mundur serinë e suksesshme të kujdesit për vajin e ullirit.

 

 

Get 30% off your first purchase

X
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare
0
  0
  Shporta juaj
  Zbrazë ShportënButoni i Shportës