Medizin Preloader
Sold out
/

OLIVENÖL Krem hidratues për fytyrë normale dhe të kombinuar 50ml

2,110.00 L

Olivenol moisturizer cream, hidratues i shkëlqyer për lëkurë normale dhe mikse kundër plakjes.

Përmban: acid Hialuronik , gjalpë Shea, Urea etj.

Rekomandohet: Për lëkurë normale dhe të kombinuar.

Rezultati: lëkurë e butë dhe e mëndafshtë , ngjyrë e uniformizuar dhe elasticitet më i lartë i lëkurës.

Origjina: Gjermani

S’ka stok

Brands:: Medipharma

Përshkrimi

Menyra e aplikimit: Aplikohet çdo dite pas pastrimit te Fytyrës, Qafës, dekoltese duke e masazhuar lehte me majat e gishtërinjve derisa të përthithet plotësisht.

Informacion mbi produktin: Kremi i kujdesit për një lëkurë të freskët dhe të hidratuar i përbërë nga kombinimi i vajit të ullirit të presuar në të ftohtë dhe gjalpit Shea, mbron lekurën nga tharja dhe e rigjeneron atë duke e bërë lëkurën të butë dhe elastike. Për më tepër përmbajtja e lartë e ureas siguron një hidratim të thellë të lëkurës duke i rikthyer fresksinë dhe duke qetësuar çdo irritim.

Vecoritë

 • I përshtatshëm për lëkura normale dhe të kombinuara
 • Përthithet shpejt dhe nuk yndyros lëkurën
 • Ideale si bazë make-upi
 • I përbërë nga kombinimi I vajit të ullirit të presuar në të ftohtë, ceramide dhe urea

Dermatologjikisht I testuar dhe I certifikuar

ÇFARË E BËN LINJËN OLIVENÖL KAQ TË VEÇANTË?

Për ta zbuluar, duhet të shkojmë atje ku e ka origjinën përbërësi i tij më i rëndësishëm: Në Itali, larg turizmit dhe ritmit modern të shpejtë. Klima e ngrohtë mesdhetare ka qenë gjithmonë ideale për rritjen e ullinjve. Kjo pasuri e mrekullueshme natyrore është baza për një nga vajrat më të mirë të ullirit.

Edhe sot, korrja e ullirit është punë e vërtetë manuale në shumë rajone. Të korrat fillojnë me vendosjen e rrjetave speciale. Ullinjtë mblidhen nga degët me dorë me shkopinj ose me korrës.

Pas korrjes, fillon një garë me kohën: për të mbrojtur përbërësit e shumtë të ullirit, ata duhet të shtypen në të njëjtën ditë. Së pari lahen ullinjtë. Gjatë procesit të përzierjes gjysmë ore, masa e ullirit bëhet gjithnjë e më e yndyrshme. Lëngu që rezulton më pas ndahet në ujë dhe vaj në një centrifugë. Ajo që mbetet është vaji intensivisht i gjelbër, i pastër dhe i vlefshëm i klasit të parë “ekstra të virgjër” të cilësisë më të lartë.

Një pjesë e arit të gjelbër tani është në rrugën e saj për në Gjermani, ku Dr. Theiss Naturwaren bën të mundur serinë e suksesshme të kujdesit për vajin e ullirit.

 

Get 30% off your first purchase

X
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare
0
  0
  Shporta juaj
  Zbrazë ShportënButoni i Shportës