Medizin Preloader

LACALUT Furca interdentale XS (2.0 MM)

399.00 L

Brands:: Lacalut
Brands

Përshkrimi

Furcat interdentale janë një pjesë e rëndësishme e rutinës së njerëzve, veçanërisht të rëndësishme në trajtimin ortodontik.

 • Ato përdoren gjithashtu për pastrimin e hapësirave të mëdha ndërdentale e po ashtu për të pastruar mishrat nën implant dhe për të parandaluar plagën nën presion në trupin e protezës.
 • Karakteristikat e furçave LACALUT Interdentale qëndron në faktin se ato janë prodhuar me materiale të cilësisë së lartë.
 • Baza e telave është bërë nga një aliazh special kirurgjik, të cilët janë të mbuluar me plastikë izoluesese për të shmangur formimin e rrymave galvanike në prani të kurorave metalike ose mbushjeve të amalgamave.
 • Furcat interdentale përfaqësohen nga tre madhësi sipas klasifikimit ndërkombëtar (nga S në L), ato gjithashtu janë të pajisura me një kapak mbrojtës.
 • Pastrimi me furcat kryhet me lëvizje reciproke dhe rrotulluese (në drejtim të akrepave të orës). Vathet e vegjël duhet të kalojnë në mes të dhëmbëve dhe të arrijnë në vende të vështira për pastrim.
 • Ndërrimi furçave duhet të bëhet pas humbjes së ngurtësisë se nevojshme.

Get 30% off your first purchase

X
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare
0
  0
  Shporta juaj
  Zbrazë ShportënButoni i Shportës