Medizin Preloader
Sold out

MUCOPLANT SHURUP kunder kollës 250ml (Gjethe delli)

999.00 L

Antitusiv, për qetësimin e kollës dhe problemet e sistemit respirator. Mukolitik, liron sekrecionet në rrugët e siperme të frymëmarrjes

Shurupi ka veprim mukolitik dhe ekspektorant, antimikotik dhe kundër inflamacionit

Në kombinim me vajin eterik te mëntës arrihet edhe efekti antiseptik

Ka një shije të këndshme

S’ka stok

Përshkrimi

Përbërja: 100ml shurup përmbanë 5g ekstrakt gjethe Delli (Plantaginis lanceolatae extractum 1:1).
Përbërësit tjerë: Sheqer, shurup nga panxhari i sheqerit, vaj eterik i mentes (Mentha piperita), kalium sorbat, ujë i distiluar.

Indikacioni: Për qetësim të kollës dhe mundimet në rrugët e frymëmarrjes.

Mënyra e përdorimit:
Fëmijët e vegjël: gjysëm lugë të vogël (2,5 ml),
Fëmijët shkollor: 1 lugë të vogël (5 ml),
Të rriturit: 1 lugë të madhe (15 ml) 3 herë në ditë.

0
    0
    Shporta juaj
    Zbrazë ShportënButoni i Shportës