Medizin Preloader
Sold out
/

OLIVENÖL KREM INTENSIV për lëkurë të thatë e shumë të thatë 50ml

2,110.00 L

Krem nr.1 me i shitur në farmacitë Gjermane .

E përsosur për kujdes intensiv për lēkurë të ndjeshme dhe të thatë

Ushqen intensivisht lëkurën, duke e mbrojtur atë nga plakja, tharja dhe hipotermia.

 • Mbështet strukturên, redukton rrudhat dhe mundëson rigjenerimin qelizor të lēkurës së thatë. Lēkura mbrohet nga dehidratimi, ndjehet e butë, e mirëmbajtur dhe e mëndafshtë falë përmbajtjes së retinolit dhe vitaminës E.

Origjina: Gjermani

S’ka stok

Brands:: Medipharma

Përshkrimi

Krem rigjenerues dhe ushqyes. Stimulon rigjenerimin qelizor.

Informacion mbi produktin: Përbërësi bazë është vaji i ullirit të kultivuar dhe prodhuar nën kushtet optimale të një klime mesdhetare. Prej tij është krijuar Olivenol Intensive Cream i cili ka në përbërje vitaminën A dhe E natyrale te cilat stimulojnë rigjenerimin qelizor në lëkurat e thata. Lëkura ruan ndjesinë e butësisë dhe ngelet e hidratuar.

Aplikimi: Aplikohet çdo ditë pas pastrimit të fytyrë, qafës dhe dekoltesë.

Veçoritë:

 • I përshtatshëm për lëkura të thata dhe shumë të thata
 • Ka në përbërje vajin e ullirit të presuar në të ftohtë i cili ruan vlerat dhe është i pasur me vitaminë A dhe vitaminë E natyrale

Përbërësit

 • Aqura, Diethylhexyl Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Olea Europaea Fruit Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone , Cera Alba, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hydrogenated Castor Oil, Panthenol , Parfum, Tocopheryl Acetate , Sodium Chloride, Retinyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol, Linalool, Citronellol , Limonene, Benzyl Salicylate, Eugenol, Geraniol

Dermatologjikisht i testuar dhe i certifikuar.

ÇFARË E BËN LINJËN OLIVENÖL KAQ TË VEÇANTË?

Për ta zbuluar, duhet të shkojmë atje ku e ka origjinën përbërësi i tij më i rëndësishëm: Në Itali, larg turizmit dhe ritmit modern të shpejtë. Klima e ngrohtë mesdhetare ka qenë gjithmonë ideale për rritjen e ullinjve. Kjo pasuri e mrekullueshme natyrore është baza për një nga vajrat më të mirë të ullirit.

Edhe sot, korrja e ullirit është punë e vërtetë manuale në shumë rajone. Të korrat fillojnë me vendosjen e rrjetave speciale. Ullinjtë mblidhen nga degët me dorë me shkopinj ose me korrës.

Pas korrjes, fillon një garë me kohën: për të mbrojtur përbërësit e shumtë të ullirit, ata duhet të shtypen në të njëjtën ditë. Së pari lahen ullinjtë. Gjatë procesit të përzierjes gjysmë ore, masa e ullirit bëhet gjithnjë e më e yndyrshme. Lëngu që rezulton më pas ndahet në ujë dhe vaj në një centrifugë. Ajo që mbetet është vaji intensivisht i gjelbër, i pastër dhe i vlefshëm i klasit të parë “ekstra të virgjër” të cilësisë më të lartë.

Një pjesë e arit të gjelbër tani është në rrugën e saj për në Gjermani, ku Dr. Theiss Naturwaren bën të mundur serinë e suksesshme të kujdesit për vajin e ullirit.

 

Get 30% off your first purchase

X
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare
0
  0
  Shporta juaj
  Zbrazë ShportënButoni i Shportës